Wydawnictwa Podkategoria: Wydawnictwa

 • Sędruga Zadruga Rodzimej Wiedzy »

  Pogaństwo XXI wieku - "Wychowani w ponurym bałwochwalstwie, nauczeni klękać i odkrywać głowy przed symbolami, które są obce naszej ziemi - kiedyż wreszcie ustanowimy religię według naszego serca i uderzymy czołem przed Świętością której już ani rozum nam nie odbierze, ani uczucie nasze jej się nie powstydzi?". Wprawdzie znakomity autor tej myśli sam jej nie podzielał, ale chwała mu za to, że ją wypowiedział. Idzie pogaństwo XXI wieku. Przyjdzie czas, gdy dziecko polskie będzie recytować: Kto ty jesteś? - Polak mały, Polak - znaczy człowiek śmiały. Śmiały myślą, słowem, czynem, Polak - prawym Słowianinem, A Słowianin - to poganin! Tako uczą mnie rodzice. Tako wierzę, tym się szczycę!Pogaństwo XXI wieku - co to jest? To nie niemrawe słowianofilstwo spod znaku Lelum Polelum, rozczulające się nad skorupką odkopaną w Biskupinie. Dzisiaj już pogaństwo – to koncepcja światopoglądowa, to ideologia mocy ducha i siły ramienia ludzkiego... To ludzka świadomość nabrzmiałej patosem heroizmu absolutnej samotności we wszechświecie. Odrzucając chrześcijaństwo, jako obrazę człowieczeństwa, pogaństwo czyni to w imię własnej filozofii człowieka i jego zadań. Mówi Jan Stachniuk: "Ogarnąć myślowo wewnętrzny rytm dziejów, znaczy to określić budowę kosmosu, rolę człowieka we wszechświecie, hierarchię najwyższych wartości, sens historii, jej właściwy kierunek rozwojowy." Ten właściwy kierunek rozwojowy – to kultura. Znaczy to potęgowanie władztwa człowieka nad cała przyrodą, w tym nad jej żywiołami, które mieszczą się w jego własnej duszy. Takie jest wyznanie wiary Zadrugi. Głosimy je pod hasłem:Odkatoliczyć, unarodowić, dowartościować Polaka!

  Data dodania: 29 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Księgarnia Edukacyjna »

  Coraz więcej osób zamiast marnować swój cenny czas wybierając się na tradycyjne zakupy do znacznie oddalonej od domu księgarni przegląda oferty jakie proponuje ciesząca się dużym zainteresowaniem u użytkowników sieci oto ja. Oprócz klasycznych pozycji książkowych zamawianych drogą internetową dużo osób wybiera ebooki. To doskonała alternatywa w stosunku do papierowych książek. Nie chodzi tu nawet o zaoszczędzenie papieru a co się z tym wiąże lasów ale wyjątkową wygodę użytkowania. Ci którzy twierdzą, że pojawienie się sieci internetowej spowodowało mniejsze zainteresowanie pozycjami książkowymi nawet nie zadają sobie sprawy ile osób każdego dnia korzysta z ich internetowych zamienników -
  progułka podręcznik
  . Sieć stała się miejscem spotkań kulturalnych, podczas których internauci wymieniają się ze sobą zdaniem na temat przeczytanych książek, recenzują je a nawet polecają do przeczytania. Klasyczne biblioteki a nawet czytelnie wypiera wygodny laptop, w którego zasobach można pomieścić wiele książek i otwierać je w razie potrzeby w każdym dogodnym momencie. Wiele pozycji nie dostępnych w księgarniach, bez problemu można zamówić w księgarni internetowej lub przeczytać w postaci ebooka gra w kolory 2
   
  . Ta forma odpowiada szczególnie przygotowującym prace magisterskie studentom, którzy tworząc wartościowe dzieło mają nieograniczony dostęp do potrzebnych pozycji książkowych.
   

  Data dodania: 19 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Resocjalizacja książki »

  Podczas studiów na kierunku resocjalizacja książki, oprócz rzecz jasna kompetencji praktycznych nabywanych podczas przeróżnego typu staży, zostaną naszym fundamentalnym źródłem wiedzy odnośnie przeciwdziałania i powstrzymywania wszelkiego typu działań przestępczych. W dziale pedagogika księgarnia internetowa oferuje pozycje polskich i zagranicznych autorów, którzy w swoich książkach przedstawiają czytelnikom wiedzę z zakresu pedagogiki. Każde wydawnictwo pedagogiczne, aspirujące do miana tego najbardziej wiarygodnego, a jednocześnie najpopularniejszego, powinno się w szczególności z uwagą dobierać twórców, a także problematykę wydawanych książek. Określanie stosunków, jakie powinny zachodzić między uczniem oraz wychowawcą, tworzenie właściwych norm, jakie powinny być używane w trakcie godzin lekcyjnych z osobami z zaburzonymi zachowaniami, a także zgłębianie czynników sprawczych niedostosowania do społeczeństwa to zasadnicze założenia nauki określanej wyrażeniem pedagogika resocjalizacyjna. Osoby zamawiające książki z działu literatura pedagogiczna to głównie osoby zajmujące się działalnością edukacyjną. Sprzedaż podręczników,jak również innych materiałów dla osób związanych z branżą edukacyjną to główna działalność, jaką zajmuje się wydawnictwo naukowe.

  Data dodania: 16 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Tanie podręczniki szkolne »

  Księgarnia szkolna Pouczyć oferuje największy w internecie wybór podręczników do szkoły. Wszystkie nasze książki są teraz w bardzo atrakcyjnej cenie. Zachęcamy Państwa do zakupu podręczników do podstawówki oraz gimnazjum. Książki do liceum i technikum wyjątkowo tanio. Organizujemy grupowe zakupy podręczników. Oferujemy również duży wybór artykułów szkolnych i pomocne materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

  Data dodania: 14 08 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Wydawnictwa

Wydawnictwa - nowa strona:

Adres: