Antykwariat Podkategoria: Antykwariat

 • Antykwariaty internetowe »

  Dużo ludzi ma takie zwyczaje, że kupioną książkę będzie czytać tylko jeden raz, i w następnych latach do niej już nie wraca.Możemy zacząć sprzedawać samemu, ale może się to wiązać z koniecznością znalezienia kupców, a wielu ludzi nie ma na to po prostu czasu.Dlaczego zatem antykwariat to najlepsze miejsce na sprzedanie niepotrzebnych książek? Ich historia zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii powstały miejsca umożliwiające zakup literatury. Antykwariaty zaczęły pojawiać się we wszystkich większych miastach w Polsce. Prowadzili je ludzie, dla nich książki były pasją, i tę pasję było widać. Obecny od jakiegoś czasu internet ogromnie zmienił charakter naszej codzienności, odmienił również filozofię pracy antykwariatów.W połączeniu z pasją osób którzy nim kierowali udanie się do antykwariatu stawało się jak udanie się w inny wymiar, świata poezji i literatury. Obecnie maleje liczba takich miejsc, stare wolno kończą działalność, a nowych nie otwiera się.Duży kawałek obrotu używanymi książkami przechwycił internet, w sieci powstało dużo antykwariatów. Część z nich funkcjonuje również tradycyjnie, wykorzystując internet jako dodatkowe źródło sprzedaży, a duża grupa istnieje jedynie w internecie. W tej chwili Antykwariaty w swojej ofercie, poza książkami, posiadają m.in nuty czy mapy

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wyszukiwarka książek` »

  Przez lata księgozbiory się powiększają, aż w końcu podejmuje się decyzję o pozbyciu się części książek. Powstaje wtedy problem, co zrobić z nimi? Jeśli mamy znajomych, którzy lubią czytać, to można im je podarować, mamy wtedy pewność że trafią w dobre ręce.Z jakich powodów zatem antykwariat uważa się za najlepsze miejsce na sprzedaż swojego księgozbioru? Ich historia zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii zaczęły powstawać punkty umożliwiające sprzedaż starych książek. Tego rodzaju forma zakupu i sprzedaży literatury dynamicznie stawała się popularna.Prowadzili je pasjonaci, dla których literatura była pasją, i tę pasję można było zobaczyć. Wcześniej antykwariat kojarzył się z miejscem, gdzie na ladach, półkach i podłodze leżały antyki, książki i inne tego typu przedmioty. Razem z zamiłowaniem osób go prowadzących udanie się do antykwariatu było jak wejście w inny wymiar, świata poezji i literatury. W dawnych czasach musieliśmy do antykwariatu podjechać czy podejść, co trwało chwilę, teraz, przy obecnym tempie życia dużo ludzi będzie woleć sprawdzić ofertę na stronie internetowej, nie wychodząc z mieszkania.Dużą część handlu używanymi książkami przejął internet, w nim powstało dużo antykwariatów internetowych. Część z nich funkcjonuje także tradycyjnie, traktując internet jako dodatkowy kanał sprzedaży, a duża grupa funkcjonuje jedynie wirtualnie.

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Antykwariat poleca »

  Wielu ludzi ma w zwyczaju, że nabytą książkę będzie czytać tylko jeden raz, i w następnych latach do niej już nie wraca.Zaczyna się wtedy problem, co zrobić z nimi? Jeżeli posiadamy kolegów, lubiących czytać, to możemy im je podarować, mamy wtedy pewność że trafią w dobre ręce.Z jakich powodów więc antykwariaty to najlepsze miejsce na sprzedaż swojego księgozbioru? Historia ich zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii zaczęły powstawać punkty umożliwiające zakup starych książek. Taka forma zakupu i sprzedaży literatury bardzo szybko zaczęła zdobywać popularność.Zarządzali nimi ludzie, dla których książki były pasją, i tę pasję można było zobaczyć. Powszechny od kilkunastu lat internet bardzo zmienił charakter świata, zmienił także sposób działania antykwariatów.W połączeniu z pasją ludzi którzy nim kierowali udanie się do antykwariatu było jak udanie się do innego świata, świata literatury i poezji. W dawnych czasach trzeba było do antykwariatu podejść czy podjechać, co trwało trochę czasu, dziś, w naszej zabieganej rzeczywistości dużo ludzi woli sprawdzić ofertę na stronie internetowej, bez wychodzenia z mieszkania.Duży kawałek handlu używaną literaturą przechwycił internet, w nim otworzyło się dużo antykwariatów. Część z nich funkcjonuje również w tradycyjnej postaci, wykorzystując internet jako dodatkowe źródło sprzedaży, a część istnieje jedynie w internecie.

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Antykwariat

Antykwariat - nowa strona:

Adres: