Literatura Podkategoria: Literatura

 • Gra o Tron »

  Portal o bodajże najbardziej znanym serialu 2011 roku – Gra o Tron. Rzadka troska o elementy świata przedstawionego oraz pasjonująca fabuła, zaowocowały licznymi nagrodami, w tym dwoma wyróżnieniami Emmy. Dołącz do krainy Westeros, w której reprezentanci siedmiu rodów konkurują o władzę oraz możliwość zasiadania na Żelaznym Tronie. W portalu można przeczytać najświeższe wiadomości, wnikliwe opisy poszczególnych epizodów, dokładne portrety bohaterów oraz zróżnicowany dział multimediów.

  Data dodania: 29 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Antykwariaty internetowe »

  Dużo ludzi ma takie zwyczaje, że kupioną książkę będzie czytać tylko jeden raz, i w następnych latach do niej już nie wraca.Możemy zacząć sprzedawać samemu, ale może się to wiązać z koniecznością znalezienia kupców, a wielu ludzi nie ma na to po prostu czasu.Dlaczego zatem antykwariat to najlepsze miejsce na sprzedanie niepotrzebnych książek? Ich historia zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii powstały miejsca umożliwiające zakup literatury. Antykwariaty zaczęły pojawiać się we wszystkich większych miastach w Polsce. Prowadzili je ludzie, dla nich książki były pasją, i tę pasję było widać. Obecny od jakiegoś czasu internet ogromnie zmienił charakter naszej codzienności, odmienił również filozofię pracy antykwariatów.W połączeniu z pasją osób którzy nim kierowali udanie się do antykwariatu stawało się jak udanie się w inny wymiar, świata poezji i literatury. Obecnie maleje liczba takich miejsc, stare wolno kończą działalność, a nowych nie otwiera się.Duży kawałek obrotu używanymi książkami przechwycił internet, w sieci powstało dużo antykwariatów. Część z nich funkcjonuje również tradycyjnie, wykorzystując internet jako dodatkowe źródło sprzedaży, a duża grupa istnieje jedynie w internecie. W tej chwili Antykwariaty w swojej ofercie, poza książkami, posiadają m.in nuty czy mapy

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Życzenia noworoczne »

  Na tej świątecznej witrynie zamieściłem wyjątkowe życzenia na święta. Bo to specyficzny czas, kiedy to popełniasz świąteczne życzenia chyba największej części ludzi, najdoskonalej się zabawiasz i masz cudowne samopoczucie. W związku tym pod warunkiem, że potrzebujesz złożyć znajomym super życzonka, to skorzystaj z naszej strony.

  Data dodania: 22 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Książkomania raquo; Wszystko o książkach i literaturze »

  Książkomania jest stroną poświęconą książkom i literaturze. Strona ta jest dedykowana dla moli książkowych, na której mogą oni się poznać o informacjach dotyczących literatury pięknej. Na tej witrynie podzielono według kategorii o dziełach literackich, ich autorach oraz epokach literackich dodatkowo teksty o poradach dla czytających. Ksiązkomania jest wspaniałym miejscem by zapoznać się z różnymi informacjami dotyczącymi literatury światowej również polskiej. Każdy z nas ma ulubione książki do których w różnych momentach powraca. Literatura oprócz zapoznania nas z pochłaniającymi historiami z rozmaitych światów ma bardzo dobry wpływ na nasze indywidualne myślenie, wyobraźnie oraz inne zdolności. Stąd pojawił się pomysł powstania blogu o książkach, czyli książkomania.yum.pl.

  Data dodania: 28 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Polecane ksiązki »

  Przez lata księgozbiory rozrastają się, aż w końcu trzeba podjąć decyzję o pozbyciu się fragmentu księgozbioru. Można zacząć samemu sprzedać, lecz może się to wiązać z koniecznością szukania kupców, a wiele osób po prostu nie ma czasu na to.Z jakich powodów zatem antykwariaty internetowe uważa się za najlepsze miejsce na sprzedanie swojego księgozbioru? Historia ich zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii zaczęły powstawać punkty umożliwiające zakup starych książek. Antykwariaty zaczęły pojawiać się w każdym większym mieście w Polsce. Prowadzili je pasjonaci, dla nich literatura była całym życiem, i tę pasję było widać. Obecny od kilkunastu lat internet bardzo zmienił charakter naszej codzienności, zmienił również filozofię działania antykwariatów.Razem z zamiłowaniem osób go prowadzących wejście do antykwariatu stawało się jak wejście w inny wymiar, świata poezji i literatury. W dawnych czasach musieliśmy do antykwariatu podejść czy podjechać, co zabierało chwilę, dziś, w naszej zabieganej rzeczywistości wielu ludzi będzie woleć zobaczyć wszystko w internecie, bez wychodzenia z mieszkania.Dużą część obrotu używanymi książkami przechwycił internet, w nim otworzyło się sporo antykwariatów. Część z nich funkcjonuje również tradycyjnie, wykorzystując internet jako dodatkowy kanał handlu, a część istnieje jedynie w internecie.

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Audiobooki »

  W sieci Internet istnieje bez liku witryn internetowych oferujących zarówno komercyjne jak również gratisowe ebooki do pobrania. Sporo z nich oferuje też gratisowe fragmenty handlowych ebooków .

  Do takich stron www należy także witryna ebooki24.org.
  Wyszperasz tu bez liku bezpłatnych publikacji elektronicznych do ściągnięcia, a ponadto fragmenty płatnych ebooków, które możesz pobrać nim zdecydujesz się na kupienie.
  Znajdziesz na stronie miedzy innymi książki w działach takich jak: ebooki o muzyce, poezja i proza, ebooki o przedsiębiorczości, ebooki o motywacji i sukcesie, studia, ebooki o sporcie i relaksie.

  Data dodania: 05 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • E-booki »

  W czasach, kiedy dominuje pośpiech i brak czasu na wieczorną lekturę, warto sięgnąć po książki elektroniczne, które można czytać w dowolnym czasie i miejscu, bo czytanie zdarza się wszędzie! Wystarczy jedynie wyposażyć się w odpowiedni czytnik ebooków i pobrać e-książki bądź ściągnąć aplikację na iPada lub na system Android i zacząć czytać. Aplikacja do czytania ebooków oraz dostępne w obrębie strony e-książki spełnią wszelkie wymagania miłośników e-lektur.

  Data dodania: 09 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Harlan Coben »

  Harlan Coben jest jednym z najszerzej popularnych powieściopisarzy na świecie. Jego książki, szczególnie sensacje, sprzedają się jak świeże bułeczki. Wiele spośród nich, chociażby Nie mów nikomu, okupowały czołowe miejsca na listach bestsellerów wielu portali. Pośród setek informacji opublikowanych na tym serwisie, znajduje się na przykład obszerna biografia Cobena, kilkadziesiąt poważnych recenzji i zapowiedzi, jak również i kompletna bibliografia pisarza oraz wiele artykułów o książkach i historii literatury.

  Data dodania: 03 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Małe Kruki »

  Strona poświęcona dobrym i ambitnym książkom dla dzieci. Zawiera obiektywne recenzje, opinie i wrażenia z lektury tych książek. Pomaga rodzicom wybrać ciekawą i wartościową książkę dla dziecka w różnym wieku. Dużą zaletą strony są informacje na temat nagród i wyróżnień, jakie dane książki otrzymały.

  Data dodania: 29 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dzienniki »

  W bogatych zbiorach księgarni internetowej Kumiko znajdują się pozycje zarówno dla osób, które interesuje literatura piękna, jak i najnowsze poradniki i czasopisma a także biografie. Sporo uwagi poświęcono również edukacji, stąd wśród dostępnych pozycji, znajdują się encyklopedie, słowniki, literatura obcojęzyczna. Urozmaicona oferta zawiera zarówno książki sensacyjne, historyczne, podróżnicze jak i te obejmujące nieco bardziej nietypowe zagadnienia np. książki fantasy, ezoteryka. Szeroki wybór produktów, i najwyższej jakości obsługa to jedne z najważniejszych zalet księgarni.

  Data dodania: 08 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Słowniki »

  Chciałbyś zakupić książkę, ale masz ograniczone fundusze? Zatem definitywnie musisz brać pod uwagę księgarnie sprzedające w Internecie. Dlaczego? Najzwyczajniej w świecie encyklopedie, książki naukowe albo lektury oraz podręczniki szkolne możesz bez żadnego kłopotu zakupić w Internecie o wiele taniej, aniżeli w tradycyjnej księgarni. Wystarczy po prostu zobaczyć, ile kosztuje przykładowo książka "Europa" Daviesa w tradycyjnej księgarni, a ile w internetowej księgarni. I oczywiście warto korzystać z porównywarek cen, w końcu w Internecie prowadzi działalność dużo księgarni, toteż niewątpliwie możemy odnaleźć słowniki do nauki języka portugalskiego czy interesującą powieść po bardzo atrakcyjnych cenach.

  Data dodania: 12 12 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Literatura

Literatura - nowa strona:

Adres: