Religia Podkategoria: Religia

 • Wiara »

  Prawie każdy w coś wierzy, mało jest na świecie osób, które kompletnie w nic nie wierzą. W Polsce najwięcej jest osób wyznania katolickiego, dlatego też stworzyliśmy nasz portal. Będzie on służył radą i pomocą dla takich. Niemało miejsca poświęciliśmy Janowi Pawłowi II, który był jednym z największych Polaków i na zawsze pozostanie w naszych sercach. Ponadto strona zawiera modlitwy, pieśni, kolędy, artykuły dotyczące teologii, historii i wiele innych materiałów, z których na pewno skorzystają zwykli wierni, jak i duchowni.

  Data dodania: 24 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Parafia w Wierszach »

  Oficjalny serwis Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wierszach. Zapraszamy wszystkich parafian i zainteresowane osoby do przeglądania strony internetowej. Ten kościół opisywany jest w związku z ważnymi wydarzeniami, przeczytasz również o jego historii. Zobaczysz ciekawe galerie zdjęć i będziesz mógł znaleźć informacje o sakramentach, takich jak bierzmowanie, chrzest czy komunia. Parafia w Wierszach zaprasza wszystkich zainteresowanych życiem wspólnoty kościoła oraz informacjami parafialnymi.

  Data dodania: 24 10 2013 · szczegóły wpisu »
 • Sędruga Zadruga Rodzimej Wiedzy »

  Pogaństwo XXI wieku - "Wychowani w ponurym bałwochwalstwie, nauczeni klękać i odkrywać głowy przed symbolami, które są obce naszej ziemi - kiedyż wreszcie ustanowimy religię według naszego serca i uderzymy czołem przed Świętością której już ani rozum nam nie odbierze, ani uczucie nasze jej się nie powstydzi?". Wprawdzie znakomity autor tej myśli sam jej nie podzielał, ale chwała mu za to, że ją wypowiedział. Idzie pogaństwo XXI wieku. Przyjdzie czas, gdy dziecko polskie będzie recytować: Kto ty jesteś? - Polak mały, Polak - znaczy człowiek śmiały. Śmiały myślą, słowem, czynem, Polak - prawym Słowianinem, A Słowianin - to poganin! Tako uczą mnie rodzice. Tako wierzę, tym się szczycę!Pogaństwo XXI wieku - co to jest? To nie niemrawe słowianofilstwo spod znaku Lelum Polelum, rozczulające się nad skorupką odkopaną w Biskupinie. Dzisiaj już pogaństwo – to koncepcja światopoglądowa, to ideologia mocy ducha i siły ramienia ludzkiego... To ludzka świadomość nabrzmiałej patosem heroizmu absolutnej samotności we wszechświecie. Odrzucając chrześcijaństwo, jako obrazę człowieczeństwa, pogaństwo czyni to w imię własnej filozofii człowieka i jego zadań. Mówi Jan Stachniuk: "Ogarnąć myślowo wewnętrzny rytm dziejów, znaczy to określić budowę kosmosu, rolę człowieka we wszechświecie, hierarchię najwyższych wartości, sens historii, jej właściwy kierunek rozwojowy." Ten właściwy kierunek rozwojowy – to kultura. Znaczy to potęgowanie władztwa człowieka nad cała przyrodą, w tym nad jej żywiołami, które mieszczą się w jego własnej duszy. Takie jest wyznanie wiary Zadrugi. Głosimy je pod hasłem:Odkatoliczyć, unarodowić, dowartościować Polaka!

  Data dodania: 29 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Cesarskie cięcie »

  Serwis katolickarodzina.pl to nowa inicjatywa osób, dla których boże małżeństwo, rodzina katolicka, naturalny poród a nie przez cesarskie cięcie to najważniejsze wartości. Poprzez artykuły na portalu chcemy promować życie i wychowanie naszych pociech zgodnie z zasadami nauki Kościoła. Naszym zdaniem tradycyjne małżeństwo to najlepsza droga do zaznania pełni nadziei w życiu. Natomiast rodzina katolicka to związek zapewniający swoim potomkom najwyższy poziom poczucia bezpieczeństwa. Na naszym portalu przeczytają Państwo ważne głosy, refleksje oraz osobiste relacje ludzi z Jezusem. Naszym celem jest promowanie rodzin katolickich, dla których dialog z Bogiem jest oparciem w sprawach, nie tylko dnia codziennego. Do naszego serwisu pisze wielu wybitnych publicystów, felietonistów i naukowców. Piszemy, co nam się nie podoba w dzisiejszej rzeczywistości z punktu widzenia katolickiej rodziny, oraz co zasługuje na pochwałę i uznanie.

  Data dodania: 10 09 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Religia

Religia - nowa strona:

Adres: