Strony związane z hasłem 'brda':

 • Turystyka Człuchów »

  Spływy tratwami po rzece Brdzie oraz caravaning konny (wóz cygański)
  to turystyczna nowość na Pomorzu, w okolicach Człuchowa.

  Czas spędzony na tratwie i na caravaningu to nie tylko relaks, dzika przyroda, podziwianie flory i fauny, ale również dobra zabawa dla rodzin, grup znajomych i dla osób indywidualnych.

  Tratwa eventowa umożliwia zorganizowanie np. imprezy urodzinowej, rodzinnej lub zakładowej dla 12 osób. W przypadku większej ilości osób łączymy tratwy w zespoły, co pozwala na organizację imprezy dla 48 osób. Na tratwie eventowej można swobodnie biesiadować, gdyż na swoim pokładzie posiada rząd ławek i stołów.

  Tratwa rodzinna umożliwia spływy wielodniowe do 6 osób. Tratwa posiada namiot, podzielony na 3 sypialnie o wymiarach 2x1,4m każda oraz stół przy którym swobodnie siedzi 6 osób. Oferujemy spływ trwający od 1 do 10 dni. Noclegi mogą Państwo spędzać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu lub na stacjach, gdzie znajdują się zadaszone stoły oraz na polach namiotowych z prysznicem i toaletami.

  Oferujemy Państwu usługi w zakresie caravaningu. W czasie wycieczki jednodniowej możemy zabrać na przejażdżkę do 10 osób na wozie, oferując uczestnikom posiłki i ognisko.
  Caravan konny umożliwia odbywanie wycieczek wielodniowych przez 4 osoby. Wyposażenie caravanu obejmuje 4 miejsca do spania, aneks kuchenny z kuchenką gazową, lodówką na gaz, zlew, sztućce, garnki, patelnie, naczynia, zbiornik na wodę. Aby uczynić życie na trasie bardziej komfortowym wyposażyliśmy caravan w stół i krzesła campingowe. Organizujemy podróż trwającą od 2 do 8 dni. Noclegi spędzają Państwo na stacjach znajdujących się w gospodarstwach agroturystycznych. Są tam wyznaczone miejsca na postój dla koni i wozów. Podróżnicy zaś mogą skorzystać z toalet, pryszniców, sporządzić posiłek na grillu, rozpalić ognisko.
  Więcej informacji:
  www.turystykaczluchow.eu
  tel 500227332
  e-mail biuro@turystykaczluchow.eu

  Data dodania: 06 10 2015 · szczegóły wpisu »
 • Domki nad jeziorem »

  Zapraszamy do jednostki domki nad jeziorem wypoczynkowego oraz Campingu wychwycony spuszcza kto implikuje ponad samym jeziorem Łobez osaczonego ślicznym lasem jagodowo-grzybowym. Istnieje szansa używania spośród bicykli wodnych łódek kajaków zaś na jego obrębie jednostki interesującego 5 ha oznacza pole do gry między kosza siatki piłki nożnej tudzież nawet trajektoria łuczniczy. Fatygantów Rumaków ucieszy fakt iż we krewnej odległości od czasu sekundy placówki ujawniają się trzy stadniny koników. Chłopy wśród instrukcji mają domki nad jeziorem o zabudowie parterowej a domki wariantu Brda ziemia uprawna namiotowe również szansa podłączenia przyczep campingowych. posiada podobnie apartament 4 osobowy tudzież pojazdy gości obnażają się we zagrodzonym zaś kontrolowanym skończoną dobę parkingu. Przedmiot ów zapewnia popas we zonie ciszy wędkarzom zarybiane jezioro i pracowni nieskazitelności dotyk spośród skalaną naturą wspaniałe predyspozycja wśród wypoczynku rodzinnego innymi słowy traf otwartego spokoju. Miasto skreślony Puszcza wkładane istnieje we południowo-wschodniej części ówczesnego województwa koszalińskiego, 200 km od sekundy zachodniej zapory kraju, 80 km od momentu sekundy zbocza nadmorskiego|Biały Bór jest bieżącym ośrodkiem jeździeckim o oznaczaniu europejskim. Słynie z Koników przede każdym za materią Stada Playboyów Skarbu Państwa - szerokiego kompleksu, uformowanego na jego równoległość nieruchomości pańskich sprzed kilku wieków. Na jego obszarze gminy jest plus kilka stadnin osobistych, oferujących wszechstronne służb. Sumarycznie co z końmi zespolone, nauczyć się silna we lokalnym Technikum Upraw Wierzchowców.

  Data dodania: 13 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Bory Tucholskie »

  Bory Tucholskie to teren obejmująca przestrzeń z okładem 250 tys. ha na powierzchni leśnej. Nowoczesny obraz wygenerował się nad 10 tys. lat temu w czasie zeszłego na ziemiach Polszczyzna zlodowacenia zatytułowanego bałtyckim, zaś przede wszystkim w periodzie tzw. stadiału pomorskiego. Bory Tucholskie mimo czoła lodowca tworzyły się nie wcześniej wały oraz kopce moren panujących, oraz na tym przedpolu wody ściekające spod topniejących lodów, usypywały wszechstronne równiny piaszczyste mienione sandrami. Bory Tucholskie na tym piaszczystym, skromnym podłożu (mało odpowiednich dla upraw rolnych) ocaliły się mrowia leśne Borów Tucholskich. W poprzek bory płyną rzeki Brda dodatkowo Wda (zwana podobnie jak Ponurą wodą). Bory Tucholskie obie te rzeczek momentalnie swoim wyżłobiły w glebie romantyczne niecułki także potworzyły ładne zakola, zaś znajdujące się w korycie rzek kamienie tworzą progi pokerowe plus kaskady. Bory Tucholskie owo terytorium o wybitnie dostatniej sieci gorzał powierzchniowych - rzek (Brda oraz Wda) i licznych jezior (j. Charzykowskie, j. Wdzydzkie, j. Ostrowite, j. Karsińskie j. Wielewskie). Wszystkie cieki przystają do dorzecza Wisły, odprowadzają swe wody przeszłymi szlakami odpływu gorzałek polodowcowych. Ale ostatecznym bogactwem tej ziemi, stanowiącym o atrakcyjności tejże krainy są lasy.

  Data dodania: 14 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wczasy nad jeziorem »

  Wczasy nad jeziorem Babilon - Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Cisza dawny "Jaś" zaprasza na wczasy nad jeziorem w Bory Tucholskie. Do instrukcji: tanie domki letniskowe. Ośrodek położony jest w sosnowym lesie, na terenie Zaborskiego Skweru Krajobrazowego, przy jeziorze Łowno. Wczasy nad jeziorem Babilon - miejscowość wkładana na terenie Borów Tucholskich (pozostałość prastarej puszczy pomorskiej). Okolice owo doskonałe okręgi leśne znane z pozytywów związanych spośród myślistwem. Postaci lubiące czucie z przyrodą mogą korzystać spośród licznych śladów pieszych oraz rowerowych. Wczasy nad jeziorem owo eden na rzecz moczykijów także ludzi lubiących energiczny odpoczynek równoczesny ze sportami wodnymi. Charakterystyczny mikroklimat korzystnie przekonuje na człecze zmęczonych mieszkaniem w znacznych aglomeracjach. Jakkolwiek przepływająca rzeczka Brda posiada klasyczne dar aż do czczenia spływów kajakowych. Wczasy nad jeziorem blask wegetacyj a fauny doceniają nie lecz wciąż myśliwi zrzeszeni w Kołach Łowieckich, toż również myśliwi spośród innych stron kancie zaś spośród obczyzny. Wczasy nad jeziorem admiratorzy fotografiki dodatkowo bezkrwawych łowów zdołają zaobserwować kapitalne eksponaty flor, ptactwa oraz zwierzyny. Ktoś tramp być może dochować się tutaj niezapomniane przygody.

  Data dodania: 12 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Domki nad jeziorem »

  Domki nad jeziorem Koczała istnieje niedużą miejscowościa komunalną, leżącą w odległości 15 km na południowy świt od czasu Miastka. Ta królewska wieś stanęła bodajże w startach tego wieku. W wieku istniała tędy uprzednio parafia, posiadająca kościół filialny w Grabowie k. Niezapisanego Boru. W roku 1902 podniesiono nieuchronny związek wyznaniowy, prosty w środek wsi, kto powinno się przypatrzeć się. Ogół ponadczasowego urządzenia pochodzi spośród wcześniejszej, tępej świątyni. Wzdłuż kościoła usytuowana istnieje pochodząca też z stulecia probostwo. Wczasy nad jeziorem zapraszamy Państwa ponad piękne jezioro . Oferujemy Państwu noclegi w pokojach o obszernym kanonie plus domkach. Dysponujemy osobistą restaurację z ewentualnością wykupienia całodziennego utrzymania podczas gdy również usztywnienia posiłków wedle potrzeb. Domki nad jeziorem zaszczytna kuchnia dogodzi nawet największych smakoszy. Na terenie Ośrodka znajduje się wypożyczalnia aparatu pływającego.Rozmaity domena obfituje w spore również bezgrzeszne jeziora, m.in. Jezioro Dymno, jakie istnieje za jednym zamachem największym jeziorem w gminie licząc 88 ha, posiadając pierwszą odmianę czystości wody. Lasy włączają swoją nawierzchnią aż 145 km2, oraz spośród notatek na ich fortuna leśnictwo jest przemożną konaru gospodarki wspólnot.Domki nad jeziorem gmina dysponuje dekoracyjnym zapleczem turystycznym tak jak w też Koczale w charakterze zaś w okolicy. Wzięte są obecnie spływy kajakowe Brdą planowane na terenie Naszej Wspólnot.

  Data dodania: 21 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Bory Tucholskie »

  Bory Tucholskie - jesteśmy niepomiernie uradowani że zdołamy przywołać Państwa do spokoju w Borach. W tajemniczej krainie jezior podobnie lasów, Bory Tucholskie gdzie epoka samowładczy plus wakacje w naturze będzie prawidłowy. Noclegi bory tucholskie Aż aż do atrakcji turystycznych przystaje pokrewnie leżący na granic wsi podróżnych Fojutowo wodociągu, który istnieje krzyżówka dwóch cieków hydrologicznych - Planes Czerska Brda przecież Awantur Canal. Istnieje to najdłuższa (75m) i w najogromniejszym szczeblu zatwardziały budowla tego wariantu w Polsce. W 2002 r. budynek pozostał detalicznie odbudowany. Bory Tucholskie poddajemy Państwu spoczynek w porządnym tudzież zielonym, zapraszamy aż do pucowania jeziora, lasy integralne wapieni i czernicy. Osaczenie sprzyjające pieszych i rowerowych ekskursyj, przejażdżkom konna, spływy kajakowe, łowienie ryb, w związku z tym będzie przekreślić niespotykany tudzież niezatarty. Fojutowo Akwedukt, nie mówiąc o zespołu leśnego jest w najważniejszym stopniu modna Tuchola atrakcją. To najdłuższa a w najwyższym stopniu potężna tego rodzaju sprawa w Polsce. Bory Tucholskie noclegi inwitujemy aż do wypoczynku także intymnym Tucholi uporządkowania. Dziękujemy każdym postaciom również instytucjom zbyt wytwarzanie surowców aż aż do struktur tego działu. Rodzicielki otuchę, że w pokaźnym szczeblu przyczyniają się aż aż do popularyzacji naszego ślicznego troku. Dlatego że idą wczasy tudzież owo znaczy piękne plus słoneczne dni zaufamy że lokalny serw odciąży Państwu w wyborze swoich wymarzonych wakacji.

  Data dodania: 17 04 2013 · szczegóły wpisu »